FOTOTERAPIA DERMALUX MD

Fototerapia Dermalux Flex MD to elastyczna, kompaktowa lampa do fototerapii LED. Profesjonalne urządzenie do fototerapii wyposażone w opatentowaną technologię LED z klinicznie potwierdzonymi długościami fal światła: niebieskiego 415 nm, czerwonego 633 nm, NIR 830 nm. Flex MD umożliwia również emisję pojedynczej długości fali lub kilku długości równocześnie. System posiada Certyfikat Medyczny na trądzik, gojenie ran, łuszczycę i ból (układ mięśniowo-szkieletowy). Również do różnych wskazań kosmetycznych jak odmładzanie i zaczerwienienia.

SPRAWDŹ CENNIK / UMÓW WIZYTĘ

DERMALUX TO DZIAŁANIE POTWIERDZONE KLINICZNIE

Leczenie światłem LED związane jest z przenikaniem odpowiedniej długości fali do wnętrza skóry, bez jej przegrzania – głębokość penetracji fali zależy od koloru użytego światła oraz od stanu naszej skóry. Systemy Dermalux® Flex MD wykorzystują klinicznie przetestowane długości światła dostarczane z odpowiednią energią, natężeniem oraz dawką pozwalając na efektywną fotomodulację docelowych tkanek.

System Dermalux° Flex MD wykorzystuje trzy długości fal światła: światło czerwone, niebieskie oraz bliską podczerwień, które wnikają na różne poziomy w głąb skóry i w zależności od wybranej opcji terapeutycznej może:

– pobudzać procesy odnowy komórkowej
– leczyć trądzik, trądzik różowaty, zaczerwienienia
– redukować lub likwidować blizny potrądzikowe
– redukować przebarwienia
– służyć do fotoodmładzania skóry
– leczyć oparzenia
– leczyć łuszczycę
– redukować cellulit
– łagodzić dolegliwości bólowe towarzyszące różnym schorzeniom
– stymulować wzrost włosów
– może być stosowana jako terapia łączona m.in. z: peelingiem skóry, mikrodermabrazją, mezoterapią igłową, radiofrekwencją oraz w celu szybszej regeneracji, łagodzenia bólu po zabiegach frakcyjnych i ablacyjnych

LED Red 633 nm
Czerwone światło Dermalux® 633 nm naturalnie stymuluje odmładzanie skóry. Badania kliniczne potwierdzają zwiększenie naturalnej postaci energi komórkowej ciała (ATP), która powoduje szybszą regenerację komórek. Światło czerwone jest silnie absorbowane przez fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu oraz elastyny wygładzając i ujędrniając skórę. Wspomaga również cyrkulację krwi oraz system limfatyczny w usuwaniu toksyn, a także przyśpiesza proces gojenia. Rezultaty są zazwyczaj widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu; skóra staje się nawilżona i jędrna.

– Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny 
– Redukcja zmarszczek 
– Poprawa kolorytu oraz tekstury skóry 
– Zwiększenie naturalnego nawilżenia 
– Zwiększenie mikrocyrkulacji 
– Przywrócenie blasku

LED Blue 415 nm
Niebieskie światło Dermalux® 415 nm ma silne działanie antybakteryjne i umożliwia efektywne leczenie każdego stopnia zaawansowania trądziku bez podrażniania skóry. Ekspozycja na światło niebieskie 415 nm wywołuje fotodynamiczną reakcję w której niszczone są bakterie p.acnes. Niebieskie światło pomaga również w redukcji wytwarzania sebum i polepsza wygląd skóry. Stosowane w kombinacji ze światłem czerwonym lub bliskiej podczerwieni (NIR) sprawia, że terapia Flex MD jest rozwiązaniem jako pozabiegowa procedura chroniąca organizm przed infekcjami oraz redukująca stany zapalne i przyśpieszająca gojenie.

– działanie antybakteryjne 
– leczenie trądziku 
– regulacja wytwarzania sebum 
– działanie łagodzące

Near Infra-Red 830 nm
Bliskie podczerwieni światło Dermalux® NIR 830 nm działa synergistycznie w połączeniu z czerwonym światłem dla optymalnych rezultatów odmładzania skóry. Jest to najgłębiej absorbowana długość światła skierowana na procesy zapalne komórek przyśpieszając gojenie się tkanek i redukując blizny. Światło NIR ma silne działanie przeciwzapalne sprawdzające się w leczeniu trądziku, trądziku różowatego oraz łuszczycy. Jego działanie zostało klinicznie potwierdzone również w leczeniu hiperpigmentacji oraz w lepszej penetracji leków w głąb skóry dzięki zwiększonej przenikalności komórek.

– zabiegi regeneracyjne 
– działanie przeciwzapalne 
– redukcja rumienia oraz podrażnień 
– polepszenie pigmentacji 
– uśmierzenie bólu

Dermalux Concurrent Modality Treatment (CMT™)
Dermalux® pozwala na indywidualne naświetlanie poszczególnymi kolorami światła lub na naświetlanie trzema długościami fali światła na raz, w celu jednoczesnej terapii kilku schorzeń w każdej sesji. Takie rozwiązanie oferuje indywidualne podejście do pacjenta, rozszerzając zakres dostępnych protokołów zabiegowych oraz gwarantując lepsze wyniki przy jednoczesnej redukcji czasu zabiegu.

– jedoczesna terapia wielu schorzeń w jednej sesji 
– zabieg na poziomie molekularnym, komórkowym i tkankowym 
– przyśpieszone i polepszone rezultaty 
– indywidualne protokoły zabiegowe

System Flex MD może być wykorzystywany na 3 sposoby 

AKTYWACJA Program intensywnej aktywacji komórek 12 zabiegów 2 lub 3 razy w tygodniu. Po zakończeniu cyklu zalecane jest regularne wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt. 

NADANIE BLASKU Pojedyncze zabiegi lub krótka seria 3 zabiegów rewitalizująca skórę, przywracająca jej blask i łagodząca podrażnienia. Sprawdza się także jako zabieg kosmetyczny przed ważnym wydarzeniem lub uroczystością. 

ZABIEG UZUPEŁNIAJĄCY Włączenie zabiegów Dermalux do programu pielęgnacji skóry pomaga uzyskać lepsze i trwalsze efekty.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów czas procedur został wstępnie ustalony na 30 minut z możliwością dostosowania go do konkretnego przypadku. 

JeŚli Flex MD wykorzystywany jest jako procedura po innym zabiegu, który aktywował skórę, zalecany czas jej trwania to 20 minut. W takim wypadku czas zabiegu należy zatrzymać ręcznie na konsoli sterowania urządzenia po upływie 20 minut od jego rozpoczęcia. 

W przypadku wszystkich zabiegów na ciało, podczas których matryca Flex MD znajduje się blisko skóry, zalecany czas zabiegu wynosi 20 minut. W takim wypadku czas zabiegu należy zatrzymać ręcznie na konsoli sterowania urządzenia po upływie 20 minut od jego rozpoczęcia.

Fototerapia LED wpisuje się w obecny trend wykorzystywania terapii nieinwazyjnych i stanowi alternatywę dla bardziej agresywnych metod, które niosą ze sobą większe ryzyko efektów niepożądanych, dyskomfortu i długiej rekonwalescencji. Skuteczność i bezpieczeństwo fototerapii w leczeniu zapaleń i schorzeń skóry, przyspieszaniu procesów gojenia oraz fotoodmładzaniu skóry bez okresu rekonwalescencji są dobrze potwierdzone.

Po pojedynczej sesji Flex MD klienci mogą spodziewać się rozjaśnienia skóry oraz poprawy jej kolorytu i poziomu nawilżenia, podczas gdy zainicjowane światłem głębsze procesy komórkowe zapewnia długotrwałe korzyści dla skóry. Flex MD to zabieg będący elementem normalnego cyklu pielęgnacji, zapewniający właściwy stan skóry. Może być także wykorzystywany w terapii skojarzonej z innymi procedurami w celu poprawy i przyspieszenia ich rezultatów.