laser_co2_gdynia

Laser frakcyjny CO2 to bardzo wszechstronne urządzenie, które pozwala w znaczący sposób poprawić jakość i wygląd skóry, zniwelować zmarszczki i przebarwienia a także zredukować blizny.

Laser Bioxel wyposażony jest także w głowice chirurgiczne o ogniskowych 50 i 100mm, które idealnie nadają się do odparowania zmian skórnych oraz usuwania zmian skórnych różnego pochodzenia.

1. Zabiegi chirurgiczne

  • usuwanie zmian nie wymagających badania histopatologicznego m.in. włókniaki, znamiona naskórkowe (brodawki łojotokowe), kępki żółte, brodawki wirusowe, kłykciny kończyste (tu warto pomyśleć o ewakuatorze dymów zabiegowych)
  • redukcja zmian związanych z przerostową postacią trądziku różowatego (rhinophyma)
  • rogowacenia słoneczne (actinic keratosis)
  • usuwanie raka podstawnokomórkowego powierzchownego (superficial basal cel carcinoma) – potwierdzony w badaniu HP
  • redukcja zmian w liszaju twardzinowym, chorobie Haileya-Haileya
  • blefaroplastyka i lablioplastyka laserowa

2. Laser frakcyjny

  • redukcja objawów fotostarzenia, płytkich zmarszczek (w tym zmarszczki wokół oczu oraz ust), tzw rozszerzonych porów skóry
  • redukcja płytko zlokalizowanych przebarwień, plam starczych, piegów
  • redukcja blizn potrądzikowych
  • redukcja blizn pourazowych, blin przerostowych, bliznowców, blizn zanikowych, rozstępów
  • redukcja wiotkości skóry, poprawa napięcia skóry
    1. Ciąża
    2. Stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
    3. Stosowanie leków światło-uwrażliwiających (retinoidy, tetracykliny do 6 miesięcy przed zabiegiem)
    4. Stosowanie ziół (dziurawiec, nagietek do 3 tygodni przed zabiegiem)
    5. Świeża opalenizna (do 5 tyg. przed zabiegiem)
    6. Nałożenie na skórę w okolicy, gdzie będzie dokonywany zabieg substancji samoopalającej lub zabarwiającej skórę (także metodą natryskową) do 4 tyg. przed zabiegiem.
    7. Depilacja woskiem lub pęsetą w okolicy poddawanej zabiegowi – na 2 tyg. przed zabiegiem.
    8. Cukrzyca
    9. Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem)
    10. Rozrusznik serca
    11. Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)
    12. Aktywne choroby skóry i tkanki podskórnej (np. łuszczyca, liszaj, kolagenoza)
    13. Duża skłonność do przebarwień, blizn hipertroficznych i bliznowców (keloidów)
    14. Padaczka
    15. Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
    16. Zakażenia wirusowe: HIV, WZW
    17. Bielactwo, bardzo sucha i wrażliwa skóra
    18. Nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Zaraz po zabiegu, w zależności od zaleceń lekarza, stosować można kremy lub maści przyspieszające gojenie (tylko te zalecane do stosowania po zabiegach laserowych). Bezwzględnie przez okres 4 tygodni należy unikać ekspozycji miejsca zabiegu na promieniowanie słoneczne. Wychodząc z domu należy stosować filtr 50 (wg zaleceń producenta – kilka razy dziennie). Obszar zabiegowy myć wodą termalną/przegotowaną z dodatkiem mydła hipoalergicznego. Nie stosować toników, mleczka lub innym mogących powodować podrażnienia kosmetyków do momentu wstępnego wygojenia skóry. Miejsce zabiegu wycierać ręcznikiem papierowym poprzez przykładanie a nie pocieranie. W miejscu zabiegu odzież powinna być luźna, tak by nie powodować dodatkowych otarć. Unikać kontaktu ze zwierzętami, zwłaszcza w obszarze zabiegowym, by nie doprowadzić do zakażenia bakteryjnego. Wymieniać poszewki pościeli. Nie stosować leków czy ziół światło-uwrażliwiających po zabiegu. Niewskazane jest także korzystanie w pierwszych dniach po zabiegu z ogólnodostępnych basenów, sauny, jacuzzi czy siłowni. 

 

Okres gojenia nie może być ściśle określony w czasie, co wynika ze specyfiki zabiegu i może znacznie się różnić w zależności od osoby. Regeneracja skóry po zabiegu trwa od kilkunastu tygodni do nawet trzech miesięcy. Podczas tego okresu, zwłaszcza w początkowej fazie, może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk skóry (do 24 godzin), bolesność, krwawienia, opuchnięcie. W dalszej kolejności zaobserwować można złuszczenie naskórka (5-7 doba przy odpowiedniej intensywności zabiegu). Charakterystyczne „dziurki” (siateczka) na powierzchni poddanej działaniu lasera, mogą pozostać nawet przez kilka miesięcy.

 

Końcowy efekt

Nie da się przewidzieć końcowego efektu terapeutycznego. Na powodzenie zabiegu wpływ ma wiele czynników – przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, wiek pacjenta, kondycja skóry oraz wiele innych czynników. Pełna przebudowa skóry uzyskiwana jest po kilku tygodniach. W związku z tym zabieg powtarzamy nie wcześniej niż po upływie 6 tygodni. Dla najlepszego efektu zaleca się wykonanie 3 procedur.

laser-na-przebarwienia-gdynia

Laser BIOXEL to ultranowoczesne narzędzie pracy wykorzystywane w medycynie estetycznej i chirurgii.

laser-na-blizny-gdynia

Technologia gwarantująca efektywność. Wysoka skuteczność terapeutyczna oraz krótki czas gojenia.

Bezpieczeństwo- Laser BIOXEL posiada certyfikat medyczny
CE 0476.

JAK DZIAŁA LASER FRAKCYJNY?

Laser to urządzenie, które wykorzystuje zjawisko wymuszonej emisji promieniowania a samo promieniowanie świetlne ma określoną długości fali elektromagnetycznej. W tkankach skóry znajdują się substancje tzw fotoakceptory, które wchłaniają energię o określonej długości fali, wywołując tym samym w tkance konkretne efekty. Zabieg z wykorzystaniem lasera oparty jest na zjawisku fototermolizy. Energia generowana przez laser jest bardzo dobrze pochłaniana przez fotoakceptor jakim jest woda tkankowa. Następuje gwałtowne jej podgrzanie a następnie odparowanie, co doprowadza do powstawania mikrouszkodzeń skóry. Dostarczona energia cieplna zapoczątkowuje produkcję kolagenu oraz elastyny doprowadzając do przebudowy skóry. Uszkodzona tkanka otoczona jest przez zdrową, co dodatkowo przyspiesza jej regenerację i przebudowę.

W celu zintensyfikowania efektów, w Centrum Medycznym Skin Therapy w Gdyni, zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 możemy połączyć z:

laser co2 frakcyjny gdynia