STYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to nowoczesne preparaty stosowane w medycynie estetycznej, które wspomagają regenerację skóry i pobudzają produkcję kolagenu. Dzięki nim możliwe jest skuteczne wygładzenie zmarszczek, poprawa elastyczności skóry oraz redukcja blizn i rozstępów. Wybierz stymulatory tkankowe, aby cieszyć się młodszym, zdrowszym wyglądem skóry na dłużej.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to skuteczna metoda rewitalizacji skóry, polegająca na wprowadzaniu aktywnych substancji bezpośrednio do jej głębszych warstw. Dzięki temu zabiegowi poprawisz nawilżenie, elastyczność i napięcie skóry, zmniejszając oznaki starzenia. Ciesz się szybkimi efektami mezoterapii i podaruj swojej skórze świeży i bardziej promienny wygląd.

„Medycyna estetyczna to fascynujące połączenie nauki i sztuki. Jej celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia pacjentów poprzez nowoczesne procedury i technologie.”

POZNAJ MOC NASZYCH PREPARATÓW

Sculptra Oryginalny biostymulator na bazie kwasu L-polimlekowego, zapewniający efekt liftingu oraz odmłodzenia twarzy. Stosowany w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry.

Produkt Sculptra jest odpowiedni do zwiększania objętości obszarów obniżonych, szczególnie do korygowania zagłębień skórnych, takich jak fałdy skóry, zmarszczki, fałdy, blizny i starzenie się skóry.

Radiesse jest preparatem stymulującym, opracowanym na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA), zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Jest biokompatybilny, co oznacza, iż przed przeprowadzeniem zabiegu nie jest konieczne wykonanie testów alergicznych. CaHA i jego składniki – wapń oraz fosfor, naturalnie występują w ludzkich tkankach. Dzięki nośnikowi żelowemu efekt wypełnienia jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. Z czasem (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, a jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Ellanse S jest produktem z rodziny biostymulatorów czyli substancji stymulujących syntezę naszego własnego kolagenu. Tworzy szkielet dla siatki składającej się z wysokiej jakości kolagenu typu I poprawiającego gęstość skóry. W wyniku tych procesów Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także odmładzającym, przywracającym gęstość i jędrność skóry. Pełna integracja preparatu z macierzą zewnątrzkomórkową sprawia, że jest on praktycznie niewyczuwalny, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego efektu zabiegu – zarówno w spoczynku jak i podczas mimiki. Ellanse jest bezpieczny i całkowicie biodegradowalny, a po jego podaniu nie obserwuje się odczynów alergicznych oraz ziarniniaków. Bezpośrednio po podaniu preparatu za pomocą igły lub kaniuli otrzymujemy efekt wypełnienia. Po około miesiącu obserwuje się częściowy zanik uzyskanej objętości, co spowodowane jest degradacją zawartego w preparacie roztworu karboksymetylocelulozy. W kolejnych miesiącach dochodzi do stopniowej syntezy kolagenu co sprawia, że twarz nie tylko odzyskuje utraconą objętość, ale poprawia się również jakość skóry.

Teosyal Redensity I zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających oraz wybrane składniki wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry właściwej. Kompleks aminokwasów stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a także reguluje proces gojenia oraz odbudowy tkanek. Zawarta w nim witamina B6 jest niezbędna w metabolizmie komórek skóry, z kolei minerały cynk i miedź biorą udział w procesie syntezy DNA i zwiększają proces powstania nowych komórek.

Pluryal Silk to wiskoelastyczny, niepirogenny preparat przeznaczony do rewitalizacji i regeneracji skóry. Zawarte w składzie polinukleotydy w stężeniu 7,5mg/ml nadają się do zabiegów we wrażliwych i delikatnych miejscach, takich jak: szyja, dekolt czy okolice oka. Przeprowadzenie pełnego protokołu zabiegowego powoduje poprawę napięcia, wygładzenie, wzrost syntezy kolagenu i elastyny oraz nawilżenie skóry. Cera odzyskuje naturalny zdrowy wygląd.

PhilArt Next/Eye to preparaty o unikatowych właściwościach biochemicznych powodujące poprawę elastyczności skóry, przeciwdziałające procesowi starzenia, zapewniające zdrowszy wygląd i gładszą skórę. Dzieje się tak za sprawą polinukleotydów, które wiążą wodę i tym samym nawilżają skórę. Jednocześnie mają one działanie antyoksydacyjne. W oparciu o te dwa działania uzyskuje się najlepsze warunki do wzrostu fibroblastów, co prowadzi do poprawy elastyczności tkanek.

Jalupro to linia preparatów stymulujących do mezoterapii igłowej, zawierająca innowacyjne połączenie aminokwasów oraz wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Terapia preparatami Jalupro skutecznie odżywia tkanki i wykazuje działanie anti-aging. Znajduje zastosowanie w walce z bliznami, zmarszczkami, rozstępami, poprawia nawilżenie skóry i elastyczność, a także pomaga w opóźnieniu procesów starzenia. Aminokwasowa terapia Jalupro może być stosowana zarówno na twarz, jak i całe ciało.

Karisma Rh Collagen to biostymulator, który bazuje na stymulacji organizmu do regeneracji, do tworzenia kluczowych dla elastyczności i jakości skóry włókien kolagenu czy elastyny. KARISMA jako pierwszy biostymulator na polskim rynku, oparty jest o rekombinowany kolagen ludzki, uzyskiwany z hodowli jedwabników.

Znajomość sekwencji genu dla jednego z białek jedwabnych, serycyny, pozwolił na zastąpienie go genem kolagenu typu I. W wyniku tej zamiany jedwabniki syntetyzują kolagen, który podany do skóry poprawia stan macierzy zewnątrzkomórkowej – ECM. Rh kolagen jest w stu procentach bezpieczny, dobrze tolerowany i nie powoduje reakcji alergicznych. Jednocześnie daje bardzo szybkie i naturalne efekty w postaci ujędrnienia, napięcia i poprawy jakości skóry.

Electri to produkt na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i bursztynowego. Preparat ten został stworzony do intensywnej rewitalizacji skóry. ELECTRI to szybkie przywrócenie naturalnego koloru, elastyczności, jędrności i blasku skóry pacjentom w każdym wieku. Idealnie nadaje się w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry. Jego niewątpliwą zaletą jest krótki czas rehabilitacji oraz uzyskanie ekspresowego efektu nawilżenia i rozjaśnienia już po pojedynczym zabiegu. ELECTRI ma na celu zrewitalizować skórę po kąpielach słonecznych lub zmniejszyć suchość skóry po zimie. Jest idelany dla osób mających tzw. skórę palacza oraz dla tych, którzy chcą zlikwidować drobne zmarszczki, cienie pod oczami lub przebarwienia.

Sukces we wsparciu leczenia bólu poprzez regenerację włókien kolagenowych, tworzących biorusztowanie, skłonił zespół badawczy GUNA do rozszerzenia badań na medycynę regeneracyjną i anti-aging. Okazało się, że procesy regeneracyjne zachodzące pod wpływem tropokolagenu typu I oraz substancji pomocniczych, znajdujących się we wszystkich produktach Collagen Medical Devices, mogą mieć zasadniczy wpływ na poprawę struktury biorusztowania zbudowanego z włókien kolagenowych nie tylko w układzie mięśniowo-szkieletowym, ale również w skórze i tkance podskórnej.

WŁAŚCIWOŚCI 

  • Wsparcie regeneracji skóry
  • Działanie na tkankę podskórną
  • Działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi
  • Działanie na mięśnie żucia (żwacze)
  • Działanie na skórę głowy

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA

– przyjmowanie leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew (min. 48h przed zabiegiem należy odstawić)
– antybiotykoterapia (min. 2 tygodnie przed należy odstawić)
– łuszczyca i bielactwo (możliwe jest wykonanie zabiegu 5 lat po remisji choroby)
– ciąża i karmienie piersią
– nieuregulowane choroby tarczycy
– obecność wirusa HIV 
– stan zapalny w okolicy zabiegowej
– aktywna opryszczka
– choroba nowotworowa (5 lat po zakończonym leczeniu można wykonać zabieg)
– alergia na składniki preparatów
– alkohol (min. 24h przed należy odstawić)
– rozległy trądzik aktywny
– inne choroby autoimmunologiczne
-skłonność do bliznowców
-choroby układowe tkanki łącznej
-zatorowość płucna/zakrzep

*przeciwwskazania mogą się różnić w zależności od stosowanego preparatu, dlatego zachęcamy do odbycia konsultacji u lekarza medycyny estetycznej w celu wykluczenia wszystkich możliwych 

emilia jurek

OBSZARY Z KTÓRYMI PRACUJEMY

TWARZ, SZYJA, DEKOLT

GÓRNA I DOLNA POWIEKA

DŁONIE

SKÓRA OWŁOSIONA GŁOWY