RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA MORPHEUS8

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda łącząca w sobie dwa zabiegi. Podczas procedury specjalna głowica w jednym czasie nakłuwa skórę oraz generuje fale radiowe skierowane w kierunku miejsca nakłucia. Igły mogą docierać na różne głębokości nawet do 7 mm. Zabieg wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd RF do punktowego odparowania skóry, z silnym podgrzaniem jej głębszych warstw. Sterowanie energią prądu RF pozwala zmieniać efekt tkankowy i uzyskiwać słabszy lub mocniejszy efekt w zależności od wskazań.

SPRAWDŹ CENNIK / UMÓW WIZYTĘ

JAK DZIAŁA RADIOFREKWENCJA FRAKCYJNA MIKROIGŁOWA MORPHEUS8?

Mikronakłucia działają jak drobne zranienia, które mobilizują skórę do regeneracji. Fale radiowe podgrzewają ją, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych (efekt naprężenia skóry) oraz bodziec rozpoczynający proces wytwarzanie nowych włókien. Zabieg RF mikroigłowej można wykonywać przez cały rok nawet na opaloną skórę.

Energia prądu w aplikatorze Morpheus9 jest dwukrotnie wyższa w porównaniu z tradycyjnymi mikroigłami. Dzięki temu efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Operator ma do dyspozycji 4 różne końcówki: Morpheus8, Morpheus Resurfacing, Morpheus Prime, Morpheus Body. Poszczególne końcówki różnią się między sobą: głębokością działania, wartością emitowanej energii, ilością igieł oraz możliwością automatycznego wysuwania igieł oraz wymiarem.

 

Morpheus8 to aplikator makroigłowy prądu RF, którego budowa i działanie polegają na emitowaniu energii oraz przepływie prądu między końcem mikroigły, a drugą elektrodą. W Morpheus8 cała powierzchnia kontaktu aplikatora ze skórą jest elektrodą. Przegrzaniu podlega obszar pomiędzy czubkiem igły a powierzchnią. Uzyskuje się poziomą i pionową stymulację termiczną i następuje optymalny skurcz FSN. Ponieważ igła jest pokryta silikonem, nie ma termicznego efektu naskórkowo-skórnego. Impuls trwa 100ms.

 RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA MORPHEUS8 BODY

Morpheus8 body został zaprojektowany do makroigłowych zabiegów frakcyjnych w celu przebudowy głębokich warstw, aż do tkanki tłuszczowej. Penetruje od 2 do 7mm, a przegrzewa do 8mm.

Morpheus Body umożliwia formownie podskórnego tłuszczu. Tak duża głębokość działania skutkuje ablacją i koagulacją adipocytów oraz obkurczeniem powięzi. Efektem jest redukcja cellulitu III i IV -go stopnia.

Tryb pracy burst to zastrzeżony tryb, w którym proces Fibro Septal RF Mediated Vulcanization wytwarza krzyżowe łączenie cząsteczek kolagenu na różnych głębokościach prowadzące do wzmocnienie macierzy skórno-tłuszczowej. Powstaje 3 stopniowy proces.

radiofrekwencja mikroigłowa gdynia orłowo

– wiotka, tracąca jędrność skóra twarzy, szyi i dekoltu
– korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw.
– chomiki
– kurze łapki, opadające powieki
– zmarszczki na czole, wokół ust
– skóra brzucha zwiotczała po ciąży
– rozstępy
– cera skłonna do przetłuszczania się
rozszerzone pory
– blizny potrądzikowe
– szara, ziemista cera

– stan zapalny w okolicy zabiegowej
– niewyrównana cukrzyca
– ciąża i karmienie piersią
– aktywna opryszczka
– przyjmowanie leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew
– antybiotykoterapia (min. 2 tygodnie przed należy odstawić)
– łuszczyca i bielactwo (możliwe jest wykonanie zabiegu 5 lat po remisji choroby)
– obecność wirusa HIV i WZW
– aktywna opryszczka
– choroby naczyniowe, naczyniowo-sercowe
– choroba nowotworowa (5 lat po zakończonym leczeniu można wykonać zabieg)
– alkohol (min. 24h przed należy odstawić)
– skłonność do powstawania blizn przerostowych, bliznowców tzw. keloidów
– silny trądzik w fazie aktywnej
– trądzik różowaty
– stosowanie doustnej kuracji retinoidami
– toczeń
– zapalenie wątroby
– iniekcje kosmetyczne, wypełniacze bądź implanty, (np. Botox®, kwas hialuronowy-minimum 3 miesiące odstępu)
– iniekcje kortyzonu bądź sterydów
– stymulatory serca bądź metalowe implanty,

Przed przystąpieniem do zabiegu nakładane jest znieczulenie miejscowe (krem) na ok. 30 min. Następnie przystępujemy do zabiegu zaczynając od otwarcia sterylnej jednorazowej końcówki. Po zmyciu kremu znieczulającego przystępujemy
do wykonywania nakłuć w formie stempli , które są prawie nieodczuwalne dla pacjenta. Zabieg jest bezbolesny. Po zakończeniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona co utrzymuje się zwykle do kilku godzin. Następnego dnia zaczerwienienie ustępuje, nie ma śladu po zabiegu, pacjent może odczuwać tkliwość skóry co nie stanowi problemu w codziennym funkcjonowaniu.

– przez dwa kolejne dni po zabiegu rano i wieczorem, przemyj twarz jedynie delikatnym żelem (bez mydła i alkoholu), następnie nałóż rekomendowany produkt przyspieszający gojenie + rano spf 50/50+, z ochroną UVA
– pij minimum 2 l wody dziennie
– nie stosuj makijażu trzy doby po zabiegu
– unikaj opalania przez przynajmniej miesiąc od zabiegu
– nie stosuj preparatów dodatkowo złuszczających, do całkowitego wygojenia
– zmień pościel
– zmień ręcznik do twarzy na nowy lub stosuj jednorazowe
– nie drap i jak najmniej dotykaj
– regularnie dezynfekuj obudowę swojego telefonu
– jeśli masz w domu pupila, do czasu wygojenia unikaj jego bliskiego kontaktu z okolicą zabiegową
– pojawić się mogą również siniaki, które w większości przypadków ustępują w ciągu 14 dni po zabiegu
– przez 7 dni zakazane są wizyty na basenie i saunie 
– prosimy o trzymanie się pielęgnacji domowej porannej i wieczornej zaleconej przez Kosmetologa

Zaraz po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta. Po kilku dniach od zabiegu skóra staje się lepiej odżywiona, dotleniona i lepiej ukrwiona, dzięki czemu uzyskujemy zdrowszy wygląd. Zwężają się pory, cera mniej się przetłuszcza. Znikają drobne zaczerwienienia. Wszystkie procesy regeneracji i przebudowy kolagenu i elastyny w skórze będą następować jeszcze przez okres od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. W tym czasie skóra zagęści się oraz stanie się bardziej napięta i elastyczna.